| Voicu_Ionela_1999 a întrebat:

Am intrat pe o pagina pe Google, sa caut un "leac" pentru a se putea lasa un prieten de un joc numit Metin2 laughing am dat pe o pagina sa vad cam despre ce e vorba si a aparut, ce credeti. acel virus Politia Romana, in care scrie ca sunt acuzata de continut de pornografii etc ..si de aceea imi va fi browserul blocat...credeti ca daca fac in asa fel incat sa inchid browserul si dau un restart la pc acea imagine imi va bloca accesul la pc? cei care cunosc stiu despre ce e vorba si daca da, spuneti-mi si mie cum pot scapa de el... Funda! big grin

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Am dat si eu de unul dar nu era decat in browser. Am sters de la browser cookies si nu am avut nici o problema. Cred ca si la tine e tot numai in browser - eram pe mozila firefox.

| ywar a răspuns:

Ai luat intr-adevar acel virus destul de agresiv care se cheama politia romana. Daca ai setat sa iti faca restore pointuri poti apela la un astfel de RP si ai avea sanse sa scapi...
Ai mai putea sa bootezi in safe mode si sa pui cd-ul de win si daca nici asta nu merge reinstalare win, din pacate.

| RaduTN a răspuns:

Bună.Inchide browserul si scanează cu antivirusul tău calculatorul. Dacă nu ai aşa ceva descarcă Avast Free Anti-Virus.Îi dai scanare totală şi stergi tot ce a găsit suspect. Apoi reinstalează browserul. După reinstalare cauti Adblock pe Google si instalează-l.Aici depinde ce browser foloseşti. Daca foloseşti Chrome cauţi 'Adblock Chrome' dacă foloseşti Mozilla cauţi 'Adblock mozilla' s.a.m.d.

Bft wave