| luciboss a întrebat:

Am la calculator o placa de baza veche microAtx si vreau sa stiu daca pot sa pun alta cu format ATX

2 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Gasesti carcase iefinache pe www.okazii.ro sursa sa se potriveasca sa aiba W reali suficienti

| petertb a răspuns:

Asta tine de carcasa. sunt carcase care suporta microATX, sunt care suporta ATX, si sunt care le suporta pe amandoua. uite te la seria carcasei, si cauta specificatii pe net.vezi daca scrie si ATX. daca nu e gazu sa ti iei alta.dai fundabig grin