| luciboss a întrebat:

AM la un calculator windows 7 si vreau sa schimb decat placa de baza (nimic altceva) si sa stiu daca windows-ul ramane sau trebuie instalat din nou deoarece nu mai am cd-ul si nu stiu cum sa fac.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Toate datele tale inclusiv sistemul de operare sunt pe Hard Disk. Si deci, sistemul de operare ramane neatins.

| nutepriveste21 a răspuns:

Windowsul va ramane salvat pe hdd, dar nu va fi functional(diverse incompatibilitati etc) asa ca va trebui sa cauti un cd sau eventual un dvd daca vrei sa pui windows 7.

| CllaraCllary a răspuns:

Ba, mie mi s-a stricat placa si am avut windows 7, am dus unitatea la service si cand am deschis aveam xp si am instalat iarasi.

| Dorin97 a răspuns:

Windowsul iti ramane salvat pe hard-disk.Bafta!