| Ruxandra100 a întrebat:

Am laptop Hp si pe acesta ruleaza Windows 7 ultimate. Acum aproximativ 1 an am instalat o tema de la Apple, am incercat sa dezinstalez, incat sa scap de ea, in mare parte am reusit, dar am ramas cu logo-ul de la Apple la bara de start si mesajul de intampinare "Welcome" imi apare pe un fundal de culoare gri. L-am lasat asa, pentru ca nu am intampinat probleme in folosirea laptop-ului. Dar dupa 1 an aceasta tema, sau cum as putea sa o numesc, ma dispera, nu o mai suport deloc. As vrea sa va intreb, daca as readuce laptop-ul la setarile din fabrica(am gasit un tutorial pe net), credeti ca ar reveni windows 7 cu tema lui? Care vor fi consecintele reveniri la setarile din fabrica? Dau funda raspunsului care ma va ajuta! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu exista nici o consecinta, in cel mai rau caz, pierzi datele de pe harddisk. De ce nu-I reinstalezi windows-ul? Cred ca e cea mai buna metoda, o sa mearga si mai repede. Un PC are nevoie din cand in cand de o reformatare windows.

| Ruxandra100 explică (pentru Ineys):

Asta o sa si fac. Multumesc!

| Ineys a răspuns (pentru Ruxandra100):

Iti poti salva fisierel mai importante gen pe un stick sau HDD extern, programele le poti redownloada ulterior, deci mari pierderi nu sunt, eu cum sunt o fire "pasionata" de PC il stric mai mereu si instalez windows-ul la cateva luni ( cred ca l-am instalat pana acum de 50 de ori ) si nu a patit nimic. happy

| Ineys a răspuns (pentru Ruxandra100):

Sauuuuuuu mi-a venit o alta idee. Daca ai 2 partitii ( de obicei asa se procedeaza, Partitia C unde stochezi sistemul de operare ( windows, program files etc ) si partitia D unde iti tii fisierele multimedia ) poti reformata doar partitia C.

| Ruxandra100 explică (pentru Ineys):

Si cum fac asta?laughing Nu ma pricep deloclaughing deci partitii adica Local Disk D si Local Disk C

| Ineys a răspuns (pentru Ruxandra100):

Exact, stii sa instalezi un system de operare? laughing Daca da, in loc sa dai format la amandoua partitiile, dai doar la partitia pe care ai sistemul de operare instalat, si cealalta partitie o lasi asa cum este.

| Ruxandra100 explică (pentru Ineys):

Suna complicat laughing mai bine apelez la un specialist decat sa-l "repar" eu laughing. Multumesc oricum ^^!

| Ineys a răspuns (pentru Ruxandra100):

Nah, nu e mare lucru, e ca si cand ai instala un program.