| AlexanderChristianFenty a întrebat:

Am laptop, si vreau ca sa pun imaginile pe plasma, am cumparat un cablu...si nu imi apare nimic, schimb la TV pe modul de PC si degeaba, mai exact vreau sa stiu cum sa folosesc plasma ca monitor, avand un laptop! imi trebuie vreun program?

Răspuns Câştigător
| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Pe tastarua de la laptop trebuie sa fie un bunton FN
pe F'uri ( f1, f2, f3 ) trebuie sa fie niste iconite.
vezi daca pe una dintre ele este ceva care sugereaza comutarea imaginii de pe display pe motitor / tv
daca este, apesi FN + Fx

ce fel de cablu folosesti de la laptop la TV?
fir ca la monitor sau fir subtire, cum e la dvd'uri? ( pentru iesirea TV )
daca nu reusesti da'mi pm cu id mess

3 răspunsuri:
| bebesmen a răspuns:

Din setarile placii video

| cami_5314 a răspuns:

Eu am laptop toshiba si fac asa: pun cablu hdmi de la calculator la tv, selectez modulul pc de la tv, si apoi apas fn + f5 si aleg tv de acolo. in felul asta imi apare monitorul doar pe tv. poti alege sa-ti apara in ambele parti (si tv si laptop). La alte laptopuri nu stiu care sunt comenzile dar uita-te la desenele de pe tastele f si trebuie sa=ti apara un desen cu calculator/monitor tv. Apasa fn si cu tasta aia si alege ce vrei de acolo.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci si eu am incercat si imi merge. Deci dupa ce ti-ai pus cablu da click dreapta pe ecranul laptopului si treuie sa ai acolo graphics proprieties si bifezi multiple display si trebuie sa-ti mearga.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy.