| Sobolan123 a întrebat:

Am luat un sistem desktop pc de pe eMAG si nu are placa video. Intr adevar, pe site nu mentiona nimic de placa video, dar fiind sistem am zis ca se subînțelege ca are tot ce i trebuie, vreau sa l returnez. La condiții, pe site, scria ca daca am dezinstalat sistemul de operare sau alte programe ce erau pe el nu mi l mai primeste. Când l am pornit prima oară imi apareau 4 variante de Dos, cu drivere, fara drivere etc. Pe oricare intram nu imi aparea decat un scris alb pe negru si ultimu cuvant era //C: si atat. Am instalat 7 ultimate, credeti ca o sa mi l mai primeasca la returnare?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nimic nu se subînțelege, totul trebuie specificat foarte clar. De acum te inveti minte si sfatul meu ar fi ca in viitor sa iti iei fiecare component dorit in parte si sa te asiguri ca sunt compatibile intre ele si iti asamblezi sau iti asambleaza un specialist propriul pc. Oricum eu nu inteleg de ce nu iti cumperi tu acum o placa video daca tot nu poti sa il returnezi ca sa nu faci risipa, caci daca tu schimbi sistemul de operare asteapta-te sa nu ti-l mai primească.

| Jipa95 a răspuns:

Intr-adevar in politica lor de retur de 30 zile scrie alb pe negru : '' Computere: laptopuri, notebook-uri, desktopuri PC, monitoare
- Inainte sa returnezi unul dintre aceste produse asigura-te ca nu este protejat de parole setate de catre tine si ca ai sters eventualele conturi pe care le-ai definit, astfel incat sa putem readuce produsul la starea initiala din punct de vedere software
- Nu poti returna niciunul dintre aceste produse daca ai dezinstalat sistemele de operare sau alte programe cu care ti le-am livrat''
Ai 50-50 sanse sa ti-l mai primeasca inapoi totusi.
O alta varianta ar fi sa investesti tu dupa buget, intr-o placa video dedicata.
Alta data oameni buni cand cumparati un sistem asigurati-va ca are placa video dedicata. Astea pana in 1500 lei majoritatea dintre ele ruleaza cu placile video integrate in procesor.

| Sobolan123 explică:

Mă gândesc ca nu merge să pun placa, nu are bara aia de sprijin si nici suruburi nu are http://s29.postimg.org/tp2f55x6f/IMG_20150903_142542.jpg
http://s3.postimg.org/rnrwhlnkz/IMG_20150903_142616.jpg

| K0sti a răspuns (pentru Sobolan123):

Aoleu...vai viata voastra! Dupa atatia ani cu un calculator in casa si iti pui astfel de intrebari...grav!