| anonim_4396 a întrebat:

Am luat un virus pe stick si mi-a facut toate fisierele de pe el shortcut-uri. cum le recuperez?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Făcând o dezinfectare a stick-ului și a Windows-ului+datele stocate pe hard disc.
Pentru asta recomand un antivirus butat de pe un Live cd.Cea mai accesibilă soluți pentru tine(că bănuiesc că nu deții cunoștințe tehnice de specialitate) este Avira rescue kit.Descacă ISO-ul de pe site-ul lor scrie ISO-ul pe un cd și butează-l. Apoi cuplează USB-ul la calculator și setează antivirusul să scaneze și să șteargă(atenție să șteargă nu să redenumească) fișierele ce nu le poate dezinfecta de pe toate partițiile(el îti va vedea stik-ul ca pe o partiție). Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca asta... http://flash-disinfector.en.uptodown.com/

| Marian_Silviu_1976 a răspuns:

Instaleaza BitDefender Free. Se instaleaza rapid. Si nu se infecteaza.Se descurca cu majoritatea virusilor.