| George_8501 a întrebat:

Am mozila firefox de ce cand bag o melodie pe youtube se aude cu purici?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru Mozilla ->>>
1.Actualizeaza browserul din Ajutor ->Despre Firefox
2. Intra aici https://www.mozilla.org/ro/plugincheck/ si actualizeaza pluginurile pana cand scrie in dreptul lor intr-o fereastra verde -> La zi
3.STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
In Mozilla sunt in
Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg
4.STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).
5.ACTUALIZARE DRIVER pentru placa de sunet manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - dublu click pe SOUND, video and game controllers si apoi clic dreapta pe SOUND sau driverul de la sunet(de exemplu Realtek High Definition Audio) si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul pentru placa de sunet manual de la producator.
Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba explorerul pentru net. Foloseste ultima varianta de Mozilla. Daca nu vrea nici asa, reinstaleaza driverul pentru sunet.

| EvaneSScence a răspuns:

Nu e de la Mozilla. Eu am Chrome si se aude asa. Cred ca e de la calc ceva in neregula, desi in winamp mi se aude totul perfect.