| Lostintheimmensity a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Mi-am cumparat de curând un laptop ASUS x55a şi mi-am instalat router wireless (TP-LINK TL WR720N) (după multe video'uri vizoalizate pe Youtube pentru că nu mă pricep cine ştie ce) şi până la urmă l-am instalat, merge pe PC şi mă pot conecta şi pe telefonul, însă habar nu am ce trebuie să fac ca să îl detecteze laptop'ul, pur şi simplu nu îl găseşte, am instalat şi driver'ul de pe CD. Îmi poate explica cineva de fapt ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Verifică dacă ai activată placa wireless pe laptop.Ar trebui fie să fie un buton de unde să o pornești fie combinație de taste cu Fn+F3(de exemplu, așae la Acer, la Asus nu știu cum este). Apoi vei vedea în managerul de reț€a că vor apărea rețelele Wifi disponibile(chestia aia de lângă ceas unde îți arată dacă ești conectat sau nu). deschide managerul de rețea și conectează-te la wireless.Succes