| LaMisto a întrebat:

Am nevoie de cineva care chiar se pricepe la pc-uri(motherboard etc)URGENT.As pune intrebarea, dar nici eu nu stiu exact cum sa o formulez.

9 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Ar trebuii sa adresezi intrebarea oricum, unu care stie ce se intampla, putea sa iti dea raspunsu chiar daca nu era o intrebare corect formulata, lasa problema ta pe pm, poate pot sa te ajutwinking

| vladix a răspuns:

De ce nu pui intrebarea? Motherboard inseamna placa de baza laughing

| mugurel021978 a răspuns:

Baietii au dreptate. vb f vag. daca pui toate componenetele unui calculator in carcasa si invartesi nu se vor conecta, trebuie sa citestii specificatiile de pe cartea tehnica a placii de baza ca sa poti conecta componentele externe. cel mai complicat mi se pare a conecta butonul de pornit oprit si coolerul daca ai un cooler prof. In rest toate componentele nu au decat o singura varianta de a se conecta. Daca nu ai reusit inca sa faci compu te pot ajuta. ne auzim pe mess si il facem.

| LaMisto explică:

Ok.imi cer scuze daca ceva nu e scris corecthappy. Am un motherboard gigabyte ga-8i945pl-g si am pus-o intr o carcasa noua(adica unitate). Aceasta are niste led uri. Power sw, hdd led, Reset sw, power LED + (-) SI HDD led.Nu stiu unde trebuiesc conectate (adica stiu locul ) dar nu stiu exact unde anume.Prin urmare, toate astea pentru a putea aprinde pc ul din fata.

| LaMisto explică:

Eu am incercat cat de cat, dar nimic.Si inca o intrebare. Daca in unitatea veche puterea era de 500w max si aceasta are 450w, are si asta vreo legatura cu faptul ca nu merge?

| LaMisto explică:

Scz.era de 550w

| LaMisto explică:

Da stiu ce inseamna motherboard maaa.am dat copy /paste si de asta a iesit asa.nu stiu ce e asa amuzant.

| LaMisto explică:

EXACT MUGUREL.tocmai asta e problema. butonul de pornit. in rest totul e perfecthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi stai puțin, tu nici măcar nu știi ce e aia motherboard (aka placă de bază) și încerci să montezi o unitate? Fugi repede în brațe cu ea la cineva care se pricepe până nu-ți bați joc.
Și ca un sfat sincer, NU folosi sursele care vin cu carcasele, sunt niște pocnitori și pui sistemul în pericol, sursele respective nu sunt eficiente, nu au filtre și ce este cel mai important, nu sunt fiabile, deci în majoritatea cazurilor crapă când te aștepți mai puțin și de obicei bagă în pământ și restul componentelor.