| thisisMirel a întrebat:

Am nevoie de un program care sa filmeze cu camera web! Dau fundita! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Merge cu Movie Maker din Windows. E cea mai simpla solutie. Il ai deja instalat.
Sau:
Ai putea folosi VirtualDub, din pacate nu are o interfata tocmai userfriendly (accesibila).
De aici il poti downloada http://sourceforge.net/......oading.php
Un mic ghid:
1.deschizi VirtualDub. exe
2.Video->Compression, si de aici alegi un codec (pentru a salva filmul cat mai mic, alegi ceva de genul Divx, daca il ai, sau XVid)
3.File->Caputre AVI
4.Device->(si alegi camera ta web)
5. De aici incolo ar trebui sa te descurci de la butoane si din meniuri.

| Flaviucu a răspuns:

Scrie pe google download AMcam

| lumy4u a răspuns:

Many cam. eu il folosesc si e bun

| RazvanutzU787 a răspuns:

As sugera Youcam 5, sau poti alege programe de pe softpedia, softsonic, brothersoft etc. ramura webcam.