| Andrei_Tudor_1995 a întrebat:

Am niste casti cu usb si cand vorbesc cu cineva pe skype si ascult muzica, el aude ce ascult eu, nu pot umbla in Realtek sa setez sa nu mai auda. Nu stiti cum pot sa rezolv sa fac ca cel cu care vorbesc sa nu auda ce ascult in casi?

3 răspunsuri:
| vladys a răspuns:

Ai microfonul prea aproape de speakerul castii sau muzica data prea tare...incearca sa dai mai departe microfonul sau sa dai muzica mai incet

| madalin001 a răspuns:

Cred că dispozitivul tău de înregistrare e setat pe Stereo Mix, tot din Realtek disponibil, și Microfonul propriu-zis e dezactivat.
Trebuie să dai click-drepta pe proprietățile icoanei cu sunet din taskbar și la dispozitive de înregistrări verifici dacă microfonul e activat și stereo mix dezactivat(se face cu click-dreapta pornirile)

| r3volt97 a răspuns:

Ai putea sa umbli in TRAY la SUNETE, dai pe speaker si vezi pe acolo. Ar fi bine sa iti cumperi un microfon extern, poate o camera web cu microfon incorporat sa numai ai probleme de genul asta.