| Frank51 a întrebat:

Am o boxa cu un difuzor de mediu-bass, frecventa 45-6000Hz, dar se aude infundat, si cred ca am nevoie de un tweeter cu o frecventa de la 6000 la 20.000 Hz asa-i? Intrebarea este: am nevoie de un filtru pentru tweeter? sau leg difuzorul de bas cu tweeterul?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Normal ca trebuie filtru! Si ala se calculeaza, nu se pune asa aiurea!

| Frank51 explică (pentru K0sti):

Pai ajuta-ma. Urmeaza sa cumpar un tweeter dinamic de 100w 8 ohm 2k-20k Hz, ce filtru sa pun?

| K0sti a răspuns (pentru Frank51):

Exista forumuri dedicate pentru audiofili, unde gasesti toate informatiile de care ai nevoie! Google it!

| Frank51 explică (pentru K0sti):

I just did it. Deci in afara de acel filtru de 2 cai, nu mai am nevoie de nimic? big grin

| K0sti a răspuns (pentru Frank51):

Un filtru cu 3 cai!