| Constantin_Raùl_1995 a întrebat:

Am o curiozitate: cum citeste automatul de cafea sau aparatele de noroc ce bancnota introduci, adica principiul de functionare, cum stie daca e o bancnota de 1 leu sau o hartie alba de aceleasi dimensiuni? Are cineva idee?

Răspuns Câştigător
| kari21 a răspuns:

Dupa acea chestie transpatenta si marime. Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

O scaneaza, logic... de aia unele hartii de 1 leu (nu prea sunt hartii dar ma rog asa se spune laughing ) sunt introduse si automatul scoate deoarece ori este indoit / sters sau nu poate scana, trebuie sa se potriveasca la dimensiuni si la un cod care au toti banii.
Oricum daca vrei sa faci un fals nu stiu de ce te chinui atat, pentru 1 leu rolling on the floor daca era un bancomat de la o banca asa mai mergea laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le scaneaza