| Roxana90roxana a întrebat:

Am o intrebare, am un samsung ft s5230 si mi-am luat un card de memorie de la sandisk mobile micro SDHC card de 4gb, si nu imi merge, cand mut pe card se trimite ce se trimite apoi se inchide si deschide telefonul singur, care sa fie cauza, l-am si formatat si nimic, multumesc!

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Cel mai probabil cardul respectiv este formatat folosind un File System pe care telefonul tau nu il suporta. Incearca sa formatezi cardul cu ajutorul telefonului inainte de folosire. In cazul in care nu gasesti functia de formatare in meniul telefonului tau, il poti formata FAT cu ajutorul computerului (acesta este cel mai folosit File System in cazul dispozitivelor portabile).

LETER EDIT:
Acum am vazut ca ai spus ca l-ai formatat deja. In cazul acesta, iti recomand sa faci un update de software telefonului tau pentru a te asigura ca nu el este de vina (dupa ce ai testat card-ul intr-un alt telefon sau folosind un Card-Reader).

Succes! happy

3 răspunsuri:
| RaZ4Ing a răspuns:

Si eu am un Samsung S5230 si am card de 1 gb microSD. Alea Sandisk nu le accepta samsungu s5230. Good Luck

| Roxana90roxana explică:

Am incercat si nimic. voi schimba cardul, voi cauta de asemenea si alta firma d ela care sa iau cardul de memorie... multumesc frumos, ce sugestii aveti?