| g2br13l a întrebat:

Am o intrebare? Am windows 8 enterprise 64bit pe laptop si cand intru la setari, mai exact la wireless imi spune : "No wireless devices are avabile " ce sa fac mentionez ca routerul functioneaza... wirelessul este activat... totul functioneaza dar laptopul nu gasesete. Ce sa fac? Cine imi da un raspuns si reusesc sa il fac ii dau funda!

6 răspunsuri:
| cby a răspuns:

Ai incercat sa conectezi alt dispozitiv la reteaua ta WiFi? Ca sa vezi daca nu e vreo problema de la configurarea ei, zic.

| gelu1970 a răspuns:

Driver wifi lipsa
wifi laptop nu este activat

| GabiLeonte2 a răspuns:

Intra in divice manager si in sectiunea network adapters cauti driverul si dai sa faca update.
Dac nu cunosti cauti pe youtube.
Sper sa fi fost de ajutor!

| LupascuPaul a răspuns:

Ce laptop ai?
Scrie numele lui complet!
Problema este ca nu ai driverul de la Wi-FI instalat si nici Windows 8 nu ti l-a gasit sa ti-l instaleze.
Incearca sa faci si o poza cu DxDIAG ( Scrie in bara de cautare dxdiag si dai pe prima)\

| g2br13l explică (pentru LupascuPaul):

Am un Asus X555L si poza cum ti-o trimit?