| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Am o intrebare din HTML. Am de facut un site. As vrea sa fie in mijloc un TEXT iar pe laterale stanga si dreapta sa pun poza sau eventual un alt text, cum pot face asta?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ce vrei tu se face din css:
https://www.w3schools.com/css/default.asp
Ai si exemple gen "try it yourself" ca sa-ti faci idee cum functioneaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Înveți html, tagurile de div, img și ceva css sa le așezi cum trebuie în pagina

| ziftode a răspuns:

Deschizi un editor vizual
il aranjezi cum vrei
si apoi copiezi codul
asa faceam cand programam php (nu am mai facut asta de ani)
eu foloseam Front Page, insa e antic... editoare vizuale noi nu stiu
insa ala genera cod simplu, nu baga 32152432 chestii colaterale