| Stefan997 a întrebat:

Am o pereche de casti E-Boda cu garantie 24 luni. Sâmbătă cand am vrut sa mi le dau jos de pe urechi mi.a crăpat banda si acum nu mai sta atat de strâns pe urechi. Vreau sa merg cu ele in garantie, dar nu stiu ce scuza sa bag ca sa mi le accepte. Ajutati.ma.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Sunt obligati sa ti le repare. Citeste pe internet ce e garantia ca nu e doar o bucata de hartie.

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce scuză? Dacă a crăpat singură sunt obligaţi să ţi le repare. Garanţia ar trebui să acopere asta.

| KodrutZ a răspuns (pentru Gizăz):

E defect fizic si de regula nu e acoperit...winking

| ombladon a răspuns (pentru Gizăz):

Da,o sa le spuna ca a lasat castile pe birou, si brusc s-au crapat...

| Gizăz a răspuns (pentru ombladon):

De fapt, ai dreptate. Chiar dacă s-au stricat singure, nu-l crede nimeni că nu le-a jumulit el. laughing