| AdyP20 a întrebat:

Am o placa de baza asrock conroe1333-d667. Vreau sa mai bag 2gb de memorie dar se pare ca nu suporta din alea de 800mhz ci numai 667mhz. Am dreptate? Daca da e diferenta mare de la 667 la 800? Ar trebui sa iau alta placa de baza?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Cel putin teoretic ar trebui sa mearga si memorii de 800 cu underclock la 677, dar cum platformele astea dau erori in draci, nu sunt 100% de aceasta compatibilitate.

Oricum, memoria ddr2 e extrem de scumpa si nu merita banii. Cel mai bine cauta ceva sh.

1 răspuns:
| itsoft a răspuns:

Nu iti va merge finca trebuie sa pui de aceiasi frecventa