| cipri7 a întrebat:

Am o placa de baza MB ASROCK G41M-S3 LGA775 si am pe ea un procesor Pentium(R) Dual Core CPU E5700 3.00 GHz, ce fel de alt procesor mai bun as putea sa pun?

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Ai socket 775, cauta la SH un core2quad q9550, doar acel procesor mai merita in ziua de azi

| Gabi05 a răspuns:

Pe socket 775 ce mai merita cumparat e seria extreme sau seria quad
Daca nu vrei sa arunci cu banii atunci cauta second hand
Intel Core 2 Quad Q9550 2,83ghz.
Procesoarele pentru socketul 775 nu se mai fabrica, deci numai la Sh mai gasesti.

| Helioss a răspuns:

Lista de Procesoare suportate: http://www.asrock.com/mb/Intel/G41M-S3/?cat=CPU