| Stefan_Florescu_1991 a întrebat:

Am o placa video nVIDIA geforce fx 5200 (128 mb). Modelul este vechi si slabut (AGP- 4x)
Am avut o problema ( se deschidea pc-ul, statea putin si apoi se bloca imaginea pentru 1 secunda dupa care se inchidea pc-ul singur)
Asta se intampla mereu. Am intrat in pc si am umblat pe acolo. Am deconectat sursa de la cam toate componentele. Apoi am scos placa video si am pus-o iar.
Acum calculatorul merge, nu se mai inchide dar placa video da senzatia ca nu merge la potentialul ei.

Exemplu: Inainte vedeam video HD 720 pe calculator downloadat. Acum nu mai face fata. mi se vede in frame-uri

Jucam counter strike cu 100 fps constant.
Acum nu mai pot juca pentru ca am 20-30 fps (prea slab)

Tot calculatorul imi merge mai slab.
Problema e placa video? Oare trebuie pus driverul video din nou(pentru ca nu ma lasa ceva de la windows)?
Sau care e solutia ca sa o fac sa ruleze iar ca inainte de aceasta problema?

1 răspuns:
| maraciucaeviata420 a răspuns:

tongue Nu e bunaa