| floringabor a întrebat:

Am o problema. Am avut o unitate centrala cu DVD RW (DVD Rwaiter) pe IDE, iar acum am o unitate centrala cu DVD-RW pe SATA. Cand am avut unitate centrala pe IDE puteam sa inregistrez orice CD cu orice nero, iar acum ca am unitate centrala pe SATA nu stiu de ce nu nu mi se inregistreaza CD-urile goale cu nero ci doar cele deschise. Imi arata nero ca inregistreaza si la sfarsit imi scrie ca finalizarea a fost facuta cu succes, dar cand introduc CD-ul in DVD Rwaiter nu este nimic pe el. Am incercat sa inregistrez din nou pe el; dar daca ma duc la nero sa inregistrez, nu imi mai da voie sa inregistrez a doua oara pe el; deci nu mi se inregistreza nimic pe niciun CD gol ci doar mi-l strica nero. Am incercat cu nero 6, nero 7, si nero 8 dar pe toate se intampla la fel

Răspuns Câştigător
| Devreaux27 a răspuns:

Salut! ..am patit si eu cum ai descris in mesaj..am folosit youtube-ul ..cauti tutoriale si o rezolvi usor..eu nu mai tin minte link-ul sau altceva.happy

2 răspunsuri:
| floringabor explică:

In cele din urma am aflat raspunsul. Nu a fost nici o problema cu calculatorul si nici cu nero ci doar cu CD-urile. CD-urile TDK nu pot fi inscriptionate de DVD Rwaiter pe SATA ci doar de CD Rwaiter si DVD Rwaiter pe IDE. Nu stiu daca mai sunt CD-uri si de alta firma care nu pot fi inscriptionate de SATA, dar CD-urile TDK nu pot fi inscriptionate de SATA ci doar de IDE

| bonico a răspuns:

Salut,
Vezi sa nu fie vorba despre o incompatibilitate a unitatii de scriere (DVD RW) cu suportul de scris CD - ai cumva (blank-uri) CD/dvd-uri cu +R? Vezi ca este un soft foarte bun de scriere - numit CD burner XP.