| cosminache a întrebat:

Am o problema. Am luat un web host gratuit (ca sa vad cum ma descurc) si un domeniu gratuit (. tk). Am adugat DNS cu IP-ul care mi l-a dat, am facut un script mic si rapid, numit index.html, l-am uploadat unde trebuie, intru pe site si nu merge. De ce?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

. Lucrurile nu merg asa: ai port forwading, ai iis? cauta si vei gasi, ca nu e chiar simplu

| itsoft a răspuns:

Pai si domeminu tau cum se numeste

| cosminache explică:

Nu am setat la dot.tk cum trebuie. Ma puteti ajuta?

| B1zar a răspuns:

Incearca index.php. Scrie orice in el. Trebuie sa mearga. Daca nu merge, ori e hostul de vina, ori nu l-ai urcat unde trebuie.