| george232323 a întrebat:

Am o problema. Am Windows XP, si numele icoanelor de pe spatiul meu de lucru este colorat (adica casuta unde este scris numele), in albastru (si se pare ca pot sa o schimb in multe alte culori). Deci cum fac sa fie incolor?

Răspuns Câştigător
| george232323 explică:

Mno. Să vedem... https://www.youtube.com/watch?v=TTq9ro3LUGU Asta te ajută? Sunt puţin derutată... Am windows 7 şi nu ma pricep la xp :)).

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Apasă sigla de Wingoz și butonul pause/berack din tastatură
Navighează la advancerd
De acolo navighează la Settings(mi se pare)
De acolo selectează Visual styles
Localizează efectul vizual la care îi spune show Windows lables(ce va de genul- bifează-l
succes

| george232323 explică (pentru DeyCj):

Nu inteleg ce vrei sa zici prin butonul pause/breack

| DeyCj a răspuns:

Schimbă tema înapoi pe cea de Windows Xp.Succes

| Andrei7520152 a răspuns:

Click dreapta pe desktop - properties. Vezi la Themes si Appearance. Le modifici cum vrei

| musiiic a răspuns:

Control Panel > System > Advanced > Performance Tab > Settings Button. Bifează: Use Drop Shadows for Icon Labels on the Desktop

| musiiic a răspuns:

Poate asta te ajută mai mult... http://tutoriale.eul.ro/......rezolvare/

| george232323 explică (pentru musiiic):

Am facut in tocmai cum scrie, dar nimic e tot colorat

| george232323 explică (pentru george232323):

Nu merge crying((((

| george232323 explică (pentru george232323):

Mno. Să vedem... https://www.youtube.com/watch?v=TTq9ro3LUGU Asta te ajută? Sunt puţin derutată... Am windows 7 şi nu ma pricep la xp :)).

| CartoonN a răspuns:

Click drepta pe Desktop ->Properties, mai apoi iti apare o fereastra si sus e Desktop, click pe ea apoi->Customize Desktop -> Web. Debifeaza pagina web care ti-a aparut acolo si "Lock desktop items".
Bafta!

| george232323 explică:

La mine Windows-ul e pe romana. Am incercat toate variantele voasre dar nu a functionat. A fost ca am umblat la Proprietati>Spatiu de lucru>Culoare, acolo am umblat din greseala si acum nu stiu cum sa indepartez culoarea.

| nIKuu a răspuns:

Poate fi de la tema de windows. Nu stiu exact. Inceraca sa pui tema default sa vezi daca merge.