| mihai03081998 a întrebat:

Am o problema. Cand pornesc browser-ul, nu mereu, mi se deschide cu fel si fel de reclame pe langa acea "fila noua" cum se zice. Si nu doar cand il deschid si cand caut ceva, din cand in cand apase pe ceva si iar mi se deschide un tab cu reclame. De 3 ani de cand mi-am reinnoit PC eu nu am avut AD Blocker si nici windows-ul nu l-am reinstalat. Ce vreau sa spun este ca nu cred ca este de la windows sau ca trebuie neaparat adblocker. Dar poate stiti voi. Sa nu ma luati cu,, schimba browser-ul" ca deja mi se apleaca.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/adwcleaner/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda lui Kosty. Ce ai tu se numeste adware.S-a instalat ceva, nu virus ci o pagina de pornire care a fost adaugata cand ai descarcat ceva si poti rezolva cu adwleaner.Descarci de pe linkul dat de Kosty, instalezi si scanezi cu el. Apoi dai pe remove sau cum zice acolo si resatrtezi pc-ul.La repornire vei avea un fisier log care iti zice ca s-a sters, acele adware.Inchizi fisierul log de la x si iti vezi de treaba.

| HailSithis a răspuns:

Sa numeste virus! happy