| violet9 a întrebat:

Am o problema cu internetul, am schimbat placa de baza si acum cand vreau sa ma conectez la internet nu imi afiseala LAN-UL am uitat a mentionez am internet de la romtelecom, am inteles ca acesta era setat pe codul vechi placi de baza si acum daca s-a schimbat trebuie sa fac cateva modificari dar nu am nici un habar, ma puteyti ajuta? funda:*

3 răspunsuri:
| JusticeForCraiova a răspuns:

Buna.
Placa de baza nu prea are legatura cu placa de retea. Tie nu iti apare lanul deoarece nu ai instalat driverul placii de retea.
Daca nu ai driverul placii de retea urmeaza urmatorii pasi :
1) Intra in start
2)Control panel
3)Add Hardware
4) dai next
5)o sa-ti apara 2 bulinute sa le bifezi tu o alegi pe cea cu Yes, i have already connected the hardware dupa aia dai next si cauti placa de retea dai click pe ea si iarasi next si astepti sa se incarce.

| mirciu1234 a răspuns:

Suna la ei(la romtelecom) si eu am patit-o am sunat ma-au pus sa intru pe nu sti unde la net sa completez niste casute si apoi mi-a mers.

| h4mh4m a răspuns:

In primul rand asigurate ca ai driver de retea la placa de baza instalat, normal atat ar trebui romtelecomu nu prea are legatura adresa MAC {codul vechi al placi de baza] bafta