| mihai1478 a întrebat:

Am o problema cu laptopul, vreau sa imi inversez comenizle, deoare la laptop cand apas tasta Fn si un F1 sau F2 etc imi imi executa actiunea principala a acelui buton. Ex: Daca dau F5 simplu pe o pagian de internet mi se da laptopul p emute iar daca dau Fn + F5 imi da Refresh la pagina. Eu vreau ca aceste comenzi sa le faca invers. Ma puteti ajuta va rog frumos?

1 răspuns:
| Vir2k a răspuns:

Intra in :
Control Panel -> Hardware and Sound -> Adjust commonly used mobility settings -> Fn Key Behavior

schimba pe "Function key".

daca nu, restart laptop, intra in BIOS -> Advanced Settings > Function Key Behavior (sau System Configuration : depinde de BIOS ) si pune FUNCTION KEY FIRST dupa care save si exit