| vladish555 a întrebat:

Am o problema cu microfonul la calculator. mi-am luat pana acum 2 microfoane si niciunul nu merge.nu stiu ce are.am windows 7 cu 96biti.

6 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

96 bit.O_O esti cumva un calator in timp si ai venit la noi in trecut sa ne spui ceva important despre soarta omenirii de peste cativa ani?!

| brandiburu a răspuns:

Cred ca ai vazut Windows 7 x86 si ai mai adaugat un 10 de la tine. happy
Win 7 x86 este versiunea pe 32 biti.
Pentru a verifica microfoanele poti incerca ceva de genul asta:
1. bagi microfonul in mufa roz (daca ai PC de birou) iar daca ai laptop ar trebui sa ai o mufa pe care arata o pereche de casti (aia e iesirea pentru casti/boxe) si mai ai una cu un microfon desenata pe ea (intrarea - microfoane). Mai e si Line-In dar ala nu te intereseaza.
2. Click pe Start -> Control Panel -> Sound -> apare o fereastra mai mica.
3. Cauti Recording (in meniul ferestrei mici, e al doilea, dupa Playback - gasesti in partea de sus a ferestrei tab-ul).
4. In Recording uita-te daca ai Microphone, Line In, Phone Line si asa mai departe.
5. Dai un click pe Microphone si apoi click pe butonul Properties (din partea de jos a ferestrei).
6. Iti setezi volumul, poti sa faci proba, etc.

Nota: poti sa dai click si pe iconita de sunet din taskbar-ul (cea de langa ceasul din dreapta jos). Dai un click simplu si apoi click pe Mixer (apare in fereastra aceea mica). Daca ai pus Mute la microfon, scoti mute-ul si poti sa ridici volumul la microfon, sa se auda mai tare.

| dadonexus a răspuns:

Ce 96 de biti visezi? Maximi sunt 64 de biti si verifica Audio managerul e de acolo sau de la mufele pc'ului.

| Alexandru_5661 a răspuns:

96 de biti? wtf nu exista asa cevarolling on the floor)

| vladish555 explică:

64 scuze >.

| vladish555 explică:

Deci mivrofonul eu aud in boxe...da cand incerc sa vorbesc pe skype fasaie urat