| Vali128 a întrebat:

Am o problemă cu mouse-ul și tastatura, mi-am reinstalat windows-ul și la deschidere nu îmi detectează nici mouse-ul nici tastatura. Rezolvare vă rog

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cum am observat si aici, exista kit-uri (modificate) de Windows descarcate de nu se stie ce site-uri, din care sunt scoase chiar cele mai elementare drivere (de baza), cum sunt de tastatura, mouse, port-ul de retea.
Solutia este sa cauti si sa instalezi un alt kit, complet.

| viavo a răspuns:

O resetare a biosului ar putea rezolva problema.

| Adrian5575 a răspuns:

Incearca sa le bagi in portul USB 2.0 si o sa mearga. Pe USB 3.0 trebuie sa instalezi driverul ca sa citeasca.