| fredow a întrebat:

Am o problema cu PC-ul. Cand apas pe butonul power nu se intampla nimic. Pentru a-mi porni PC-ul trebuie sa apas pe butonul power de zeci de ori. Tin sa mentionez ca dupa ce reusesc sa il pornesc, pc-ul functioneaza perfect normal. Ce pot face sa remediez aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| UrMomIsNice a răspuns:

A avut și un prieten o problema așa, și zicea ca e de la nu știu ce scoci care e conductor de curent. Dacă l-ai lovit sau pur și simplu, din întâmplare, s-a dezlipit porcăria aia. Caută pe net ca poate te ajuta

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Du-l la service ca trebuie inlocuita piesa aia de la butonul POWER!

| n1n1o a răspuns:

Sal, a zis cineva sa-l duci la service laughing) duci la service PC-ul ca s-a stricat butonul POWER laughing. Daca te pricepi cat de cat il poti repara chiar si tu.