| paul365 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul.Cand bag un dvd in PC nu mi-l citeste din prima trebuie sa scot dvd-ul si sa-l bag din nou de vreo 5-6 ori ca sa mi-l citeasca.Dar asta nu se intampla la toate modele de dvd, doar la unele modele.Iar la unele cand vreau ard mi le citeste si dupa 30 secunde imi da eroare.Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cred ca trebuie sa il schimbi.

| paul365 explică (pentru MskDesign):

Ce sa schimb?

| MskDesign a răspuns (pentru paul365):

Unitatea optica

| Nelu62 a răspuns:

Curatata lentila. Indicat ar fi sa folosesti un CD "Laser Lens Cleaner". Pret 15 > 30 ron, si il poti cumpara de la magazinele de calculatoare sau online.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu arunca banii pe dvd-uri de curatat, poti lua unul nou!
http://www.pcgarage.ro/dvd-writere/lg/gh24nsc0-negru-bulk/

| paul365 explică (pentru valentin75):

Lam curatat si degeaba. Aveam deja cd de curatat.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Curata lentila cu un cd cumparat din magazinele de calculatoare e in jur de 30 de lei