| MichaelJosephJackson a întrebat:

Am o problema cu pc-ul cand il deschid imi apare pe desktop jos in dreapta. You may be a victim of software counterfeiting
this copy of windows did not pass geniune windows validation a aparut dupa ce am dat update la o chestie, nu mai stiu cum se numea. Cum scap de asta? URGENT, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| andrei95 a răspuns:

Intrati in :

1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon. dll si WgaTray. exe de exemplu Wy. dll si Wz. exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart

sursa:http://www.johndoe.ro/cum-scapi-de-windows-genuine-advantage-wga/
asa am scapat si eu

16 răspunsuri:
| DoRu a răspuns:

Control Panel-->Automatic Updates-->Turn off Automatic Updates. si scote-ti genuine sau daca nu te lasa sa scoti genuine trebuie sa reinstalezi windowsul ca si eu aveam probleme cu genuine si nu mai dat sa-ti faca update-ul ca ti se blocheaza windowsul mereu cand iti reinstalezi windowsul te duci in control panel si faci pasii de mai sus

| Deniisze a răspuns:

Sincer, nu stiu si eu am aceeasi problema.
Astept sa vad si eu raspunsurile big grin

| Romancutza a răspuns:

Trebuie sa-ti suni operatotul iar el iti va da un cod, intri unde iti spune el si trebuie sa scii condul, asa mi s-a intamplat si mie, ai o copie windows.

| PaduraruAlin a răspuns:

Si eu acum cateva zile am avut problema asta, dar pe cd am gasit crack si wga remover, ti l-am uploadat.

http://www.megaupload.com/? d=0SL68XJ1

Rulezi installer.bat prima data, apoi wga tray si dai restart.

| Petre a răspuns:

Nu ai licenta ORIGINALA la windows. Nu se mai poate scapa de ea decat daca instalezi iarasi windows-ul (si intra la control panel la automatic updates si alegi turn off automatic updates daca nu ai licenta originala)

Sfat: Nu mai da update la windows daca nu ai licenta originala activata pe Microsoft

Funda?

| dfcsb97 a răspuns:

Am avut si eu problema asta e din cauza ca i-ai dat update. si eu am patit la fel. trebuie sa intri in control panel si sa selectezi sa nu se mai updateze...

| Merishoor a răspuns:

Reinstaleaza Windowsu din nou pentru ca windows geniune este un virus care ati strica calc
Funda happy

| NeXtLevel100 a răspuns:

Acei iti arat ca windowsu nu este original si iti va disparia si imaginia de pe desktop da nu-i nimic inca poti sa te folosesti de windows de ia oricum nu mai poti scapa happy

| saddasdasdad a răspuns:

Cum sa reinstaleze windowsul malaughing sunteti nebuni laughing

| DaVà a răspuns:

Ctrl Alt Delete in acelasi timp, apesi pe butonul procerss si dai end task la "wga"

| asdfqw a răspuns:

Este un virus
daca il tii mai mult de 3 luni in pc nu o sa iti mai mearga deloc
trebuie sa iti reinstalezi windowsul
l'am avut si eu ...am avut nocor ca m'a avertizat cineva

| lucianman a răspuns:

Pentru ca windows-ul nu e original...foloseste asta http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml si dai restart... o sa dispara

| Bilqux a răspuns:

Trebuie sa iti reinstalezi windowsu ca tia disparut licenta de la updatele ala ca asa a patit si fratemiu

sper ca te-am ajutat :*
pup :*
bye bye :-H

| Lili_4370 a răspuns:

Odata cu update-ul, Microsoft descopera daca ai licenta sau nu pe sistemul de operare pe care il folosesti. In cazul tau, nu ai.
Nu sunt in domeniu, dar o varianta ar fi sa iti reinstalezi windows-ul si sa deselectezi optiunea de automatic updates pe varianta noua.

| sabinaelena a răspuns:

Acest mesaj tia aparaut pentru ca ai un windows fara licenta si eu am avut dar dupa ce iti instalezi un windows cu licenta nu iti mai apare

| andreeaanghel14 a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut problema asta si nu puteam pune imagine pe dosktop
dar eu stiam ca nu-i virus
adica...
da cei drept trebuie reinstalat windowsul...