| DustyFlash a întrebat:

Am o problema cu placutele RAM cand le pun si pornesc calculatorul mi se tot restarteaza si cand le scot merge bine. Ele par putin arse sau murdare pe conectare si nu stiu ce sa fac spuneti-mi cum sa le repar sau daca pot face ceva cu ele

Răspuns Câştigător
| Horia_6478 a răspuns:

Daca ti se restarteaza calculatoru cand le bagi. Exista 2 motive dc nu iti merge. 1 Ori nu iti suporta placa de baza atat de multi rami... 2 Ori sunt arsi cum ai si spus.

2 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Ti se restarteaza ori pentru ca nu le pui/fixezi calumea in locasuri, ori au praf pe conectori si nu sunt citite de placa, poti sa dai cu o pensula foarte foarte fina incet sa indepartezi praful, ori nu sunt pe aceeasi frecventa si socketuri daca i-ai cumparat recent.

| Jipa95 a răspuns:

Par putin arse... s-au ars, de aia nu-ti mai pleaca pc-ul. De reparat, odata ce s-a stricat nu le mai poti repara, cumpara-ti alte placute.

Bft!