| Decebalul a întrebat:

Am o problema cu router-ul de la net. Continua sa isi dea restart la intervale scrute de timp(10-20 de minute). Am suna la cei de la firma, dar au zis ca pot veni sa verifice abia luni. Stie cineva cum pot rezolva problema? Apropo, router-ul e hg520b de la romtelecom.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

N-ai ce-i face.
Vor schimba routerul.

| Claudiu1905 a răspuns:

Wow, pana luni esti terminat waiting hai ca-ti dau eu ocupatie, poate e un virus si nu ti-l repara nici luni, sau daca nu va merge reparat si ti-l vor inlocui curand vei primi notificare ca ti-a fost marita factura deoarece 2016 e an bisect sau ceva de genul asta

| Adrian926a a răspuns:

Pai e simplu ruterul tau e vechi si trebuie altul nou, sau sunt caderi de tensiune la firma respectiva la care esti abonat

| Anonymous412 a răspuns:

Poate este din cauza alimentatorului.

| OanaMaria31 a răspuns:

Așa am avut și eu o problema, off, dar eu zic ca cel mai bine e sa aștepți pana luni...chiar dacă durează cam mult, dar decât sa faci mai rău încercând tot felul de prostii.

| Xulescu19 a răspuns:

Exact asta mi se intampla si mie de ceva timp si azi a venit o persoana ce lucreaza la retea ( Akta ) si a verificat. A zis ca nu e problema de pe retea, ci router-ul meu are figuri si trebuie dus la reparat. Din pacate acum 1 luna a expirat garantia...