| ihacoswhy a întrebat:

Am o problema cu tableta. Deci e tableta Allview, 3G cu Android. In primele 2 zile de cand am primit-o am incercat sa pun poze de pe calculator pe tableta si a mers, am pus ceva poze si imi aparea o imagine mare cu robotelul de la android pe un fundal negru si imi zicea sa ii dau Turn off USB debugging si cand ii dadeam mergea si la jocuri si la poze. Am mai incercat ieri si azi sa pun poze dar nu-mi mai apare androidul si nici nu-mi mai apare folder-ul "Removable disk" si nu am cum sa mai pun poze. Poate cineva sa-mi spuna de ce nu mai merge sau cum sa o repar?

1 răspuns:
| tigrutss a răspuns:

Vezi undeva in setari trebuie sa ai "Developer tools".da acolo si vezi daca ai bifata casuta "USB Debbuging", iar daca e, debifeaza si reconecteaz-o la pc vezi daca merge. optiunea aia e pentru developare aplicatii sau android, si impiedica tableta sa treaca pe modul de stocare de aia nu merge..in fine incearca si vezi!