| HavanaGirl a întrebat:

Am o problema cu wireless-ul pe Laptop Lenovo G550! Imi arata ca driverele sunt automat instalate de wind 7, am dezinstalat si instalat din nou, am incercat sa il pornesc din Control Panel si nimic, din FN+F5 nu merge deloc iar beculetul de wireless este inchis (+ ca apare vestitul X). Mentionez ca am dat un Restore System si nu am rezolvat nimic. Cand intru sa activez wireless de oriunde este bifat TURN OFF si nu permite alta schimbare precum TURN ON. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ar trebui sa instalezi driverul laptopului, nu cel ce iti instaleaza w7 atunci cand gaseste vreunul.
in plus, trebuie sa ai un buton care sa porneasca wifi, si dupa aceea, cu fn+f5 il activezi
de asemenea acest laptop are o optiune de energie ce permite dezactivarea anumitor functiuni.

| HavanaGirl explică (pentru gelu1970):

Multumesc mult, butonul de wireless era problema de care existenta nici nu stiam!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă nici în mod direct (adică prin cablu) nu se conectează, atunci este arsa placa de rețea.

| HavanaGirl explică (pentru anonimg):

Cablul RDS merge perfect, doar wireless-ul este problema!