| User a întrebat:

Am o problema cu wordu'... Cand vreau sa deschid documente scrise in word (dand dublu click pe document) mi se blocheaza pc'ul. Merge doar daca dau click dreapta, open with microsoft office word; dar si asa se deschide foarte greustraight faceii trebuie 1-2 minutestraight face
De ce? Si ce pot face sa le deschida mai repede? Ms.

8 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Incearca sa dezinstalez wordul si sa-l instalezi din nou, daac tot nu merge cauta o alta versiune de pe net, e posibil ca cea pe care o ai tu sa fie stricata sau sa aiba vreo eroare.

| User explică:

Sunt defragmentate ambele partitii.
Virusi nu am.
Iar ramiithinking hmm, am incercat sa deschid si cand nu rula alt program. dar degeaba, tot la fel.

| antonia09 a răspuns:

Cu siguranta ai ceva virusi in calculatorul sau ram-ul este supra incarcat cu alte programe care ruleaza in momentul in care doresti sa lucrezi in word.
Incearca sa faci o defragmentare a calculatorului pentru a vedea daca se misca mai rapid, si abia atunci sa incerci din nou sa deschizi fisiere word.
Sper ca ti-am putut fi de folos, o seara placuta.

| HaChick a răspuns:

Presupunand ca NU ai "Office 2007" instalat pe XP, iar documentul despre care vorbesti NU este extensie ". docx", mi se pare ciudat ce ti se intampla. Daca e vorba intr-adevar de microsoft word 2007 si tot ce scrii, salvezi cu. docx - iti recomand sa te dezveti happy cel mai bine pentru toata lumea e sa fie. docwinking Oricum, ca sa nu trebuiasca sa dai tot timpul click dreapta->open, dai o singura data click dreapta->Open with->Choose default program...->bifezi Always use si alegi programul care trebuie sa-ti deschida tot timpul din dublu-click acel tip de document. Daca ai docx-uri, deschide-le si da-le Save as->. doc - ca sa nu ai probleme cu ele, ca daca le lasi asa, risti sa le poti citi doar tu, nu toti au Ofiice 2007 pe comp! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa nu ai un antivirus destul de bun. Parerea mea Odata aveam kaspersky si am instalat apoi avira si mi-a gasit o gramada de virusi.de exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici ca atunci cand dai dublu clic pe el se blocheaza inseamna ca system idle are un procent mic de lucru sub 50% caz in care inseamna ca sistemul e lenes. Nui vorba de virusi, tot ce trebuie sa faci este sa reinstalezi wordul, sa scanezi de virusi cu bit defender antivirus, sa cureti temp, prefech, si internet explorer cache si registry dupa care cum zice antonia dai un defragment si ai terminat ...vei observa ca functioneaza. daca ai nevoie de ajutor id-ul meu este misulet22 sau imi mai poti lasa mesaj pe www.mirceabondar.com la categoria intreaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa instalez wordu

| Andreea_4805 a răspuns:

Ai virusi...eu zic sa ti-l dezinstalezi scanezi pc cureti virusii...si dupa il instalezi din nou