| Smeker25 a întrebat:

Am o problema! De ce nu imi merge sunetul? deschid calculatorul nu se aude nimic totul e bagat bine in spate dar. din cand in cand la 10 20 sec se aude cate ceva eu cred ca o fi de la boxe ce credeti?

Răspuns Câştigător
| αłναıиıα a răspuns:

Probabil e un fir de la boxa dezlipit/rupt si miscandu`se putin mai face contact. Poti desface boxa sa vezi ce are. Bft`happy

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Boxele ori merg, ori sunt arse. Dupa parerea mea sunt bune. E probabil de la placa audio. Reinstaleaza driverele ei pentru inceput, daca nu merge, probabil e stricata ea iar daca ai doar placa audio integrata in placa de baza(si cred ca asa ai...)atunci poti schimba placa de baza sau poti sa iti cumperi o placa audio sa o montezi pe placa de baza daca ai spatiu.winking

| regele1 a răspuns:

Nu ai alte boxe sau casti? Sa vezi daca problema ii de la placa sa ude la boxe. Oricum vezi prin setari sa nu fie ceva gresit.

Cel mai bine e sa te duci la service ca sa vada ei,mai bine nu deschide tu PC-ul si umbla la palca (mai bine incearca alte boxe, imprumuta de la un prieten), poate strici ceva si apoi chiar o sa ai probleme.

| αłναıиıα a răspuns:

Nu cred ca problema e la driveri sigur e de la firele din boxe...cum a spus si regele1, fa proba cu alte boxe/casti.

| Smeker25 explică:

Uite acum se aude in continuu fara intreruperi dar foarte slab! am stins boxele si le-am aprins peste 15 min!