| AndrEei_Coconoiu_1999 a întrebat:

Am o problema de la un timp am loat niste virusi deci se instala programe reclame singure am loat nu stiu ce programsa scap de ele si acum cand vr sa intru in orice nu merge nu stiu dc!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ia mai bine o carte de gramatica in mana! La "loat" virusi vad ca te pricepi!

| halogen001 a răspuns:

Probabil virusii erau atasati la diferite programe utile si antivirusul a sters virusii cu tot cu programele de care ai nevoie si acum nu mai merg deloc.

Solutia e reinstalarea programelor care nu merg. De exemplu daca nu merge browser-ul firefox, se instaleaza din nou firefox si asa mai departe.

Daca nici dupa reinstalarea programelor acestea tot nu merg, inseamna ca antivirusul a sters destul de multe fisiere, deci e greu de refacut programele ca sa mearga bine si atunci o solutie buna e reinstalarea windows-ului si a programelor necesare.

| FlorinCiokan a răspuns:

Presupun ca te referi pe PC.
Pai aici ar fi 2 metode. Ori reinstalezi windows-ul sa scapi definitiv. ori descarci programul malwarebytes scanezi si te scapa de virusi. Dar mai bine instalezi windows-ul formatand HDD-ul tot.
Daca te referi pe telefon dai o resetare la setariile din fabrica. e singura metoda. Sper ca am ajutat. Bafta.