| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Dupa ce reinstalez windows-ul si bag driverele se aude sunetul foarte ciudat. De exemplu ascult o melodie si se aude un vajait ceva. De ce? Cum pot scapa de asta?
Am intampinat problema asta la un laptop Fujitsu Siemens esprimo mobile v5535. Poate stiti voi un site de unde pot descarca driver-ul audio bun sa nu se mai auda asa naspa.
Multumesc anticipa.
Funda :@

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Site-ul producatorului placii de baza asta daca ai sunet integrat, si descarci driver-ul original de acolo.

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Uite site-ul producatorului dar am windows 7 si din cate vad aici: http://support.ts.fujitsu.com/......wfiles.asp nu este driverul audio asa ca am luat de la vista si xp si imi da eroare la instalare. Imi poti spune cum as putea face sa mearga? Am cautat pe google si am gasit programu slimdrivers si am descarca si instalat driver-ul dar degeaba tot asa vajait e. Te rog ajuta-ma :)

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduTN):

Q:cat la % este win-ul modificat? Incerc sa-ti explic si niste probleme alternative, dar daca iti face la fel schimba-ti windows-ul.
Intra in bios si cauta HPET (high precision event timer) si pune-l pe enable.

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Pai abia ce e instalat. Proaspat. Asa am mai patit la alte lapop-uri dar era din vina driver-ului. Acuma l-am instalat si degeaba.