| Fufletu a întrebat:

Am o problema foarte mare! de 2-3 zile am o problema cu PC-ul...am windows 8.1 si de la o vreme imi merge mai greu si tooot mai greu.Mai nou cand intru pe youtube pot viziona videourile numai daca nu misc mouse-ul sau nu incerc sa incarc alta pagina, in caz contrar sunetul de la videoclipurile de pe youtube incepe sa "bazaie"...adica merge foarte greu si se blocheaza pentru scurt timp.Am incercat cu Windows defender,am citit ca ala daca gaseste virusi incearca sa ii sterga, asa ca i-am dat scan si nu o gasit nimic.NU STIU CE POATE SA FIE tin sa mentionez ca am PC-ul de numai 4 luni, ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| Kenwill a răspuns:

Pai nu conteaza cat de vechi este, daca e are vai mama lui de procesor. Procesorul tau nu poate face fata, sau exista altceva care iti foloseste procesorul asa de mult incat sa nu mai aiba putere si pentru altceva. Se deschid greu folderele si broweserul si alte programe, da? Du-te la Windows Task Manager prin ctrl+alt+delete si dai la performance si vezi cat la suta din puterea procesorului tau e folosita. Daca tu ai browserul si programele inchise si nu e la 0%, atunci du-te la procese sau processes si vezi acolo care program iti consuma resursele si de preferabil terimina procesul (adica inchide aplicatia folosind "End process" sau ceva de genu).

| Kenwill a răspuns (pentru Kenwill):

Programul nu aplicatia si browser-ul nu broweserul mno ma corectez singurlaughing

| Fufletu explică (pentru Kenwill):

Deci crede-ma ca eu sunt total paralel cu tehnologia.Eu am incercat sa fac ce ai zis, da nu ma descurc, oare daca ma duc cineva cae se pricepe ma poate ajuta?
P.S cred ca ai dreptate cand spui ca e de la procesor problema

| Kenwill a răspuns (pentru Fufletu):

Pai poti sa-mi arati sistemul tau? Adica du-te la start => my computer => click dreapta si proprietati si general si da poza sau ceva

| Fufletu explică (pentru Kenwill):

Nu cred ca pot sa trimit poze pe TPU...

| Kenwill a răspuns:

Well scuze ca nu mai raspuns, sper ca ai rezolvat problema. happy