| Kerli a întrebat:

Am o problema la codeblocks. scriu programele in C++ si se intampla cateodata sa mai gresesc(uit o virgula, gresesc un semn) si imi da eroare de compilare. corectez si sunt sigura ca programul e corect scris, dar tot imi da eroare de compilare sau acces denied. isi revine doar daca repornesc calculatorul. care poate fi cauza si cum o pot rezolva? pierd ceva timp tot repornind PC-ul

Răspuns Câştigător
| Love4Music a răspuns:

Intrii in task menager (ctrl +alt+delete) si inchizi procesul cu numele proiectului(cateodata ramane deschis si asta cauzeaza blocarea
Parca era ld.exe).
De exemplu deschizi un proiect suma numerelor. Intrii in task menager si ii dai end task la suma numerelor.