| DenisIonut01 a întrebat:

Am o problema la laptop cand dau rezolutie mai mica de cea maxima(recomandata) imi face pe margini stanga/dreapta cu negru vreau o rezolutie mai mica de cea maxima dar vreau sa nu imi apara acele parti negre.
de asemenea cand intru in counterstrike maxim la el este 1024x768 si se face mai mic decat pe tot ecranul (am laptop hp 625 daca conteaza)

Răspuns Câştigător
| Joey_Siegfried_1989 a răspuns:

Inseamna ca monitorul tau e de tip Widescreen. Poti seta modul "widescreen" in aproape toate aplicatiile moderne sau selecta o rezolutie tipica pentru un widescreen de ex: 1280x800. In CS poti seta optiunea widescreen din Options->Videhiro Display mode si selectezi optiunea "Widescreen" happy