| chiruav a întrebat:

Am o problema legata de faptul ca la laptopul meu, dupa o lunga perioada a inceput ca in tema aero din windows 7 sa imi clipeasca frecvent, dar cand schimb in tema basic incepe sa mearga bine ca inainte, adica sa nu mai clipeasa. (pe tema aero se vede ca si cum ar clipi iar cand schimb pe basic se vede normal) Cine ma poate ajuta ii voi da funda.Va rog am nevoie sa stiu cuza si sa pot remedia!

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

In jocuri iti merge bine? aero iti foloseste placa video cam ca un joc.

| chiruav explică (pentru CinevaNou):

Da in jocuri se misca foarte bine, si da e de la driverele de la placa video (apar updateuri noi la ele si astea vechi nu mai merg bine)

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Unde ai vazut tu in win 7 ca Aero clipeste?

| chiruav explică (pentru K0sti):

Am rezolvat era de la driverele de la placa video, si "clipeste" adica o milisecunda e negru o milisecunda isi revine la normal si tot asa. Asta se intampla doar in aero (cu ferestre transparente) caci in basic (ferestre opace) functioneaza normal

| K0sti a răspuns (pentru chiruav):

Sincer, eu la cate calculatoare mi-au trecut prin mana, nu am dat de problema asta! Bine ca ai rezolvat!