| prodanflorin a întrebat:

Am o problema va rog mult ajutati-ma plzzz... deci sa incep... : aprind calculatorul descarc sau pun eu ce vreau pe ecran, si dau restart la calculator imi dispare aia care am pus-o eu pe ecran exemplu: fac un folder pe ecran dau restart la calucator si imi dispare folderul... va rog mult ajutati-ma care imi da cel mai clar raspuns ai dau funda+vot Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sistem de operare ai?
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| prodanflorin explică (pentru neluL):

Acolo scrie 1.00 GB mai jos scrie 32-bit operating system s imai jos scrie : No Pen or Touch Input is available for this display

| neluL a răspuns (pentru prodanflorin):

1) Intri in start, la search programs and files scrii regedit
2) in registry editor cauti HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE->Microsoft->Windows NT->CurrentVersion->Profile List.
3) In partea stanga cauti folderul care incepe cu S-1-5 urmat de un sir lung de numere. E posibil sa fie 2 foldere cu acelasi nume pentru acelasi cont de utilizator. Dai click pe fiecare folder (daca sunt 2) si cauti ProfileImagePath; dublu click pe ProfileImagePath si verifica daca la value data este trecut numele de utilizator pe care il folosesti si la care iti apare eroarea respectiva
4) Daca ai 2 foldere care incep cu S-1-5 urmate de acelasi sir de numere, cauta-l pe cel care se termina cu.bak
4.1) Daca ai doar un singur folder care incepe cu S-1-5 si cu terminatia.bak, redenumeste-l din (de ex.) S-1-5-21-4048039304-3242210892-294273030-1000.bak in S-1-5-21-4048039304-3242210892-294273030-1000
5) stergi terminatia.bak de la folder (click dreapta->rename ex: S-1-5-21-4048039304-3242210892-294273030-1000.bak in S-1-5-21-4048039304-3242210892-294273030-1000) si o adaugi la celalalt folder
6) Alege folderul fara.bak si in partea dreapta 2click pe refcount si la valuedata treci "0" (zero) apoi apesi ok
7) Apoi 2click pe State (e in acelasi folder), la valuedata treci "0" (zero) apoi apesi ok
8) Inchizi editorul si dai restart la calculator.

| prodanflorin explică (pentru neluL):

Multumesc mult cum pot sa ati dau vot? ca nu stiu?

| prodanflorin explică (pentru neluL):

Nelul uite ati las id ul meu de mes plzz da-mi add si imi intri tu in pc te rog mult ca is mic nu prea inteleg...

| prodanflorin explică (pentru neluL):

Florin_br26

| neluL a răspuns (pentru prodanflorin):

Nu folosesc TW, nu pot.

| prodanflorin explică (pentru neluL):

Ok cum ati dau vot ca habar n-am

| prodanflorin explică (pentru neluL):

Deci am descarcat visual basic si dupa ce s-a instalat imi da ( restart Now)
dupa ce se instaleaza din nou iar imi da ( restart now ) ce trebuie sa fac
ca sa mearga?

18 răspunsuri:
| prodanflorin explică:

Mersi mult nelul

| prodanflorin explică:

Eu am windows 7 am 1 GB internet explorer.dar... mai repeta odata ce mi-ai spus te rog putin mai clar puppy dog eyes eu vreau doar sa nu-mi mai dispara ce am pus pe ecran.

| prodanflorin explică:

Acolo scrie 1.00 GB mai jos scrie 32-bit operating system s imai jos scrie : No Pen or Touch Input is available for this display

| prodanflorin explică:

Nelul te rog nu te supara puppy dog eyes spune-mi mai clar ca nu prea inteleg. te rogg deci am umblat peste tot si iar am facut un folder pe ecran... am dat restart la pc si mia disparul folderu care l-am facut. deci sunt disperat crying((

| prodanflorin explică:

Stii sa creezi sv de metin?

| prodanflorin explică:

Mersi mult :X

| prodanflorin explică:

Deci am descarcat visual basic si dupa ce s-a instalat imi da ( restart Now) si iar face asa ce trebuie sa fac?

| prodanflorin explică:

Imi spune ca statusul juniorilor nu ma lasa sa votez.

| prodanflorin explică:

Nelul plzz mai mai raspunzi la niste intrebari? te rog mult da-mi si mie un metin cu lv 500-800 cu toate ratele 10000x te rog mult