| CeVorbestiMa a întrebat:

Am o tableta ASUS NEXUS GOOGLE 7, de ceva vreme umblu pe ea in timp ce e la incarcat si zilele trecute am observat ca daca o las sa se incarce (de la 0 la 100%)ii ia multa vreme, in jur de 7 ore cam asa, si ea de obicei in maxim 3 ore e gata..stie cineva ce as putea sa-i fac, sau din ce cauza mi se intampla asa?

3 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Las-o sa se incarce, nu mai umbla pe ea in timp ce se incarca/

| galyperf89 a răspuns:

Nu te mai juca pe ea pentru ca astfel, nu se incarca! Si eu faceam asta si de aceea ii lua mai multe ore sa se incarce.Cat despre baterie, e ceva normal la tablete, stai linistit! Si a mea tot in maxim 3 ore se descarca, in conditiile in care o folosesc continuu timp de 3 ore.Eu zic sa o folosesti o ora si sa o mai lasi si te joci pe ea mai tarziu, cred ca asta voi incepe si eu sa fac.Sa vezi ca daca nu te mai joci pe ea in timp ce se incarca nu ii va mai lua 7 ore.Sa stii ca de obicei, tabletele se incarca mult mai repede decat telefoanele mobile.Si un alt fapt pentru care ar putea sa se descarce asa repede este pentru ca poate nu o tii sufficient la incarcat.Atunci cand led-ul de la tablet se face verde, decupleaza incarcatorul sau daca nu are led si iti arat pe ecran:Bateri incarcata, decuplati incarcatorul sa economisiti enrgia, asa sa faci. Sper ca te-am ajutat! Funda? happy

| CeVorbestiMa explică (pentru galyperf89):

Mersi,dar treaba e ca daca nu ma joc pe ea in timp ce se incarca, atunci ii ia 7 ore(si asta nu se intampla tot timpul)