| Ca_Altii_Mai_1979 a întrebat:

Am o tableta cu un ecran caruia nu ii merge touchscreeen-ul. o pot controla cu un telefon android(wifi sau isb?

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Depinde ce tableta ai! La unele poti conecta mouse, tastatura, stick, controller si multe altele printr-un cablu OTG.

| VisCoL a răspuns:

Nu chiar in regula daca nu iti merge... daca e in garantie schimb-o sau ia-ti alt touch(e considerat consumabil)incearca un transformator din mini usb in usb si un mouse... posibil sa meragrahttp://www.youtube.com/watch?v=397IH163G0Y sau asa (depinde de ce porturi ai)