| Neberius13 a întrebat:

Am o tabletă de ceva vreme și recent nu pot să o pun la încărcat. Pur și simplu nu intră încărcătorul în ea. Am încercat mai multe încărcătoare deci nu asta e problema. S-a întâmplat brusc, cred că frate-miu a forțat încărcătorul și o fi violat păsăricaaia în care intră mufa. Nu chestia aia nu e în garanție. Întrebarea mea e, ce pot face cu ea? Dacă o duc la un service îmi poate schimba porcăria aia? Și în final, o să rămân falit dacă fac asta?

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu o poate schimba, or sa zica ca tu ai stricat-o. Ca si cand spargi ecranu, ei nu ti-o pot inlocui.

| Hmxeu a răspuns:

Am patit-o si eu si e de la chestia aia in care se baga mufa de la incarcator. Sunt la marea majoritate de proasta calitati si sunt foarte sensibile. O poti da la reparat doar chestia aia trebuie schimbata si nu stiu sihur cat o sa te coste...dar oricum nu exagerat de mult