| bardanalexandrucatalin a întrebat:

Am o tableta Nexus 7 si astăzi ma jucam linistit, când a început sa scoată un sunet ciudat sidupa s-a restartat. acum merge normal. Ce credeti ca are?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Tableta s-a supraîncălzit, fie din cauza jocului foarte solicitant fie din cauza jocului foarte solicitant și al aplicațiilor care rulau în fundal. Când joci un joc recomandabil e să te asiguri că restul aplicațiilor sunt închise.

| Jipa95 a răspuns:

Aceea a fost atentionarea cum ca temperatura bateriei/procesorului a crescut peste limita, iar sistemul de operare a dat shut down de urgenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte posibil sa-si fi dat un restart de urgenta pentru ca suprasolicitai bateria si tableta.

Sa ai atentie mai mare data care vine si sa incerci sa nu mai ajungi in acelasi punct cu ea din nou. Oricum, asta este mecanismul sau de urgenta prin care se opreste si se restarteaza singura.

O zi placuta happy

| Deliiiia a răspuns:

Ai supraincarcat bateria, folosind-o in mod excesiv. Atunci cand simti ca este exagerat de calda ia o pauza din a o utiliza.