| chioscuta a întrebat:

Am o tableta serioux si am doar 4 gb memorie interna, android 4.2, am bagat un card in ea dar aplicatiile tot nu se instaleaza pe card, am intrat si in meniu si nu am gasit nicio setare in acest sens.Ce pot face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai da normal. Trebuia sa stii dinainte ca la majoritatea tabletelor android pe cardul sd nu pot instala aplicatii decat daca faci root tabletei.
Vezi ce inseamna root : http://www.giz.ro/software/android-root-33751/

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Unele aplicatii se instaleaza singure pe card unele trebuie sa la muti tu singur, din lista de aplicatii.

| christos1234 a răspuns:

Nu este nevoie de o setare, el indetifica singur.